Czy talizmany mają niezwykłą moc? DDTVN

Rozmawiamy o tym czy amulety i talizmany działają, a jeśli jest to możliwe to czy jest do tego potrzebna magia…

„Istnieją symbole, które często są znane na całym świecie – podkowa, czterolistna koniczyna, kominiarz czy ręka Fatimy. Mówi się, że wspomagają pomyślność, potrafią przynieść pieniądze, zdrowie, a nawet pomagają zdobyć miłość. Czy jednak rzeczywiście mają realny wpływ na wydarzenia w naszym życiu?

– Mogą, ale nie muszą. Na pewno nie mają takiego wpływu, jak część z nas myśli – magicznego, nadprzyrodzonego – to zdecydowanie dziś wiemy, że nie działa. Natomiast tak, potrafią mieć na nasze życie realny wpływ. (…) Wynika to niekoniecznie z magicznej siły, ale z przeświadczenia, że działa i pułapki naszego umysłu , którą sami na siebie zastawiliśmy. Okazuje się, że faktycznie w momencie, kiedy my zaczynamy wierzyć, to on faktycznie może zacząć działać – mówił w Dzień Dobry TVN Łukasz Kaca.
Amulety to zniekształcenia widzenia świata, które wynikają z tego, że nasz umysł nie jest w stanie analizować wszystkiego, co się dookoła nas dzieje. Często ważniejsze niż sam talizman jest to, kto go daje. Żeby w niego wierzyć, istotne jest to, żeby otrzymać go od jakiejś osoby, której ufamy .”

Zapraszam do obejrzenia

Kliknij, aby obejrzeć