Intensywny warsztat – szkolenie otwarte

Sztuka skutecznej perswazji

Czy miałeś kiedyś sytuację, w której wiedziałeś, że masz rację, a argumenty są po Twojej stronie, ale nie mogłeś przekonać do tego innych?

Czy zdarzyła Ci się kiedyś sytuacja, że rozmowa zaczęła wymykać Ci się spod kontroli i czułaś, że tracisz grunt pod nogami?

Warszawa, 11 – 13 grudnia 2020

Opis szkolenia

Na pewno przypominasz sobie takie momenty, większość z nas je przeżyła. 

Poznałeś pewnie kiedyś osobę, która miała „dar przekonywania”. Nie wiesz dlaczego, ale doskonale się jej słuchało, była charyzmatyczna, a ludzie lepiej się przy niej czuli.

Za ten „dar przekonywania”, tą siłę argumentu, której często nam brakuje, odpowiada właśnie perswazja i umiejętność skutecznego wywierania wpływu.

Te dwa pojęcia przez lata obrosły licznymi mitami. Według mnie niesłusznie.

Skutecznie się z kimś komunikując wywierasz na niego wpływ. To jest fundament komunikacji.

Każdego dnia się z tym mierzymy.

Niezależnie czy sprzedajesz, pracujesz z ludźmi, zarządzasz czy po prostu chcesz być lepszym rodzicem i partnerem. Do tego wszystkiego potrzebujesz umiejętności przekonywania.

Być może potrzebujesz być bardziej asertywna, zauważać kiedy ktoś próbuje Tobą manipulować w nieetyczny sposób i efektywnie to uniemożliwić.

A może po prostu chcesz dobrze wypadać w towarzystwie, na randkach i spotkaniach – potrzebujesz umiejętności skutecznej perswazji!

Wszystko to sprowadza się do umysłu i umiejętności zarządzania nim, do rozumienia jak funkcjonuje.

Ponieważ im bardziej jesteś świadomy, rozumiesz procesy zachodzące dookoła Ciebie i w Tobie, tym bardziej masz możliwość kształtowania swojego życia i zarządzania nim w taki sposób jaki chcesz.

 

O tym właśnie jest szkolenie Sztuka Skutecznej Perswazji.

 

To szkolenie pozwoli Ci:

 • Kontrolować i świadomie zarządzać własną głową w sposób, który pozwoli na zwiększenie poziomu życia,
 • Lepiej dyskutować, sprzedawać i sprawiać by ludzie chcieli za Tobą podążać,
 • Zrozumieć jak działa umysł, jak kontrolować budzące się w nas emocje, a także dlaczego, jako ludzie, mamy tak różne spojrzenia na świat.
 • Być lepszym, bardziej świadomym partnerem. Takim, który jest oparciem, umiejętnie się komunikuje, dyskutuje i rozumie.
 • Stać się rodzicem, który będzie autorytetem. Takim, który wspiera, potrafi umiejętnie zachęcić do nowych pasji, ale też dobrze rozumie swoje dziecko.
 • Lepiej, efektywniej pracować, a także motywować siebie i innych. Zrozumiesz jak zażegnywać konflikty, rozmawiać z szefem i negocjować.
 • Rozumieć ludzi i bardziej ich słuchać. Dowiesz się dlaczego niektórych lubisz mocniej, jak świat wywiera wpływ na Ciebie, a jak Ty na niego.
 • Zrozumieć czym jest perswazja, a czym wywieranie wpływu. Gdzie w tym wszystkim mieści się ta „zła” manipulacja i jak się przed nią bronić.
 • Mówić inaczej, tak by ludzie Cię słuchali i lepiej rozumieli. Poznasz inny język – Język Perswazji.

To wszystko po to żebyś umiał żyć bardziej świadomie, kontrolował swoje życie w pełni i czerpał z niego w taki sposób, który jest dla Ciebie najbardziej użyteczny.

 

Program szkolenia

Dzień 1

10:00 – 18:00

Moduł I

 • Podstawy perswazji
Zrozumiesz czym jest perswazja i jakie są najważniejsze pojęcia. Dowiesz się co jest mitem i legendą, a co wynika z nauki. Wspólnie prześledzimy najważniejsze zagadnienia potrzebne do wejścia w świat wywierania wpływu.

Moduł II

 • Pacing – podstawa w perswazji
Temat mało znany i poruszany, który jest jednocześnie fundamentem wywierania wpływu. 
Pacing czyli inaczej odzwierciedlenie, nie tylko fizyczne, ale również mentalne. To pierwszy krok do zaznajomienia się z perswazją.

Pokażę Ci jak odzwierciedlać i na co zwracać uwagę żeby zbudować dobrą komunikację i coś co w przypadku wywierania wpływu nazywamy raportem.

 • Leading, czyli prowadzenie.

Wiesz już jak odzwierciedlić drugą osobę, jak się dopasować. Następnym krokiem jest prowadzenie. Wyobraź to sobie trochę jak taniec. Gdy wchodzisz na parkiet najpierw musisz dopasować się do osób już tańczących, potem to Ty możesz zacząć ich prowadzić. 

Moduł III

 • Sofizmaty i Heurystyki

Dowiesz się czym są uproszczone reguły wnioskowania, fałszywe dowody, niedomówienia i wieloznaczności. Nauczysz się jak je wykrywać, rozbrajać, a także wykorzystywać w komunikacji.

 • Wpływ emocji na mowę ciała

Skoro emocje są jednym z ważniejszych elementów w perswazji to znaczy, że można je również wykorzystać przy kalibrowaniu (odzwierciedlaniu) drugiej osoby. Nauczę Cię jak zobaczyć powiązanie pomiędzy emocjami, a mową ciała, a następnie wykorzystaniu tej wiedzy w perswazji.

 

Dzień 2

10:00 – 18:00

Moduł I

 • Typologia ludzi i komunikacja z jej uwzględnieniem
Przeanalizujemy coś co nazywa się metaprogramami. Można je nazwać filtrami lub algorytmami myślenia ludzi. Pokażę Ci te, które występują najczęściej i metody na skuteczną komunikację z różnymi kombinacjami tych filtrów.
 
Metaprogramy, które przeanalizujemy:
 • Autorytetu wewnętrznego, autorytetu zewnętrznego, 
 • Podobieństw i różnic,
 • Celów do osiągnięcia, problemów do uniknięcia,
 • Egoizmu lub altruizmu,
 • Usposobienia – reagowania lub aktywnego działania.

Moduł II

 • Metamodel – inny styl mówienia
Jest to nie tylko technika. To zmiana stylu i sposobu komunikowania oparta na słuchaniu i analizie tego co mówi nasz partner w komunikacji. 
Można to przyrównać do komunikacyjnego aikido, gdzie wykorzystujemy czyjąś energię i oddajemy ją rozmówcy.
 
W metamodelu wyróżniamy kilka elementów, którymi się zajmiemy:
 • Usunięcia,
 • Zniekształcenia,
 • Generalizacje.

Moduł III

 • Sleight of Mouth – iluzja słowna
Termin Sleight of Hand jest używany w iluzji i dotyczy szczególnie sztuczek karcianych. Są to techniki pozwalające zarządzać uwagą widza.
Sleight of Mouth to również iluzja, która ma pomóc zarządzać uwagą w komunikacji i prowadzić umysł słuchacza w te rejony, w które chcemy go zaprowadzić.

Moduł IV

 • 10 technik przekonywania
Poznasz 10 najskuteczniejszych technik perswazyjnych, które są proste w użyciu i łatwe we wdrożeniu.

Dzień 3

10:00 – 18:00

Moduł I

 • Wstęp do języka perswazyjnego
Każdy język ma swoje reguły i zasady, które sprawiają, że jest zrozumiały. W tym przypadku jest dokładnie tak samo. Nauczysz się jakie są najważniejsze zasady w języku perswazji, poznasz najczęstsze błędy i dowiesz się jak prawidłowo budować zdania z sugestiami.

Moduł II

 • Implikacje
Jest to jedna z najłatwiejszych i jednocześnie najbardziej skutecznych technik perswazyjnych. Implikacje otwierają naukę języka perswazyjnego. Jest to określony sposób rozmowy i budowania zdań.

 

Moduł III

 • Łączniki
Nauczysz się tu jak można łączyć zdania w perswazji, oraz sprawiać żeby określone części wypowiedzi stawały się dla rozmówcy ważniejsze niż inne. 
Rozprawimy się również z kilkoma mitami, które narosły przez kilka ostatnich lat.
 • Złożenia z „nie”
Jest takie słynne ćwiczenie, w którym ktoś prosi nas żebyśmy nie myśleli o różowym słoniu, a my… no właśnie. Myślimy o różowym słoniu.
Wytłumaczę Ci w jaki sposób działa ta technika i nauczę Cię jak używać tego użytecznie i, przede wszystkim, skutecznie.

 

Moduł IV

 • Presupozycje
To inaczej mówiąc zdania zawierające sugestie. To bardzo skuteczna technika, która, dobrze „podana”, potrafi mieć niesamowite efekty. Pokażę Ci, w którym miejscu należy je stosować i jak tworzyć swoje własne zdania z presupozycjami.
 • Piętrzenie komunikatów perswazyjnych
W tym miejscu nauczę Cię używać wszystkiego czego się do tej pory nauczyłeś. Wymieszamy wszystkie techniki i w trakcie ćwiczeń będziemy sprawdzać ich działanie i skuteczność.

Dla kogo?

 • Dla sprzedawców, menadżerów oraz wszystkich, który w swojej pracy mają kontakt z drugim człowiekiem
 • Dla osób, które chcą być lepszym rodzicem, bardziej świadomym partnerem i efektywniej zarządzać swoim życiem
 • Dla ludzi, którzy w życiu codziennym spotykają się z negatywnym wpływem manipulacji, chcą umieć ją rozpoznać i skutecznie się przed nią bronić

Jestem trenerem i przedsiębiorcą, właścicielem marki Łukasz Kaca, True Flow oraz Flow Agro. Od wielu lat eksploruję zagadnienia ludzkiego umysłu, a także komunikacji. 

Zajmuję się badaniem relacji, odczytem ludzi i wszystkimi technikami, które poprawiają lepsze rozumienie drugiego człowieka. Ciągle rozwijam swoje umiejętności w zakresie poznawania umysłu człowieka, aby móc pomagać ludziom i firmom w realizacji wyznaczonych celów. W swojej pracy łączę doświadczenia praktyczne z najnowszymi trendami i wynikami badań naukowych. 

REKOMENDACJE

3_ rekomend

"Fantastyczne szkolenie w genialnej atmosferze! Prosto, merytorycznie, na luzie. Są to cechy charakterystyczne dla szkoleń prowadzonych przez Łukasza. Mega osobowość z ogromną dawką wiedzy, którą przekazuje w klarowny, prosty i bardzo przystępny sposób. Bardzo polecam! I chętnie wrócę na kolejne szkolenia!"

Paulina Babka Opiłowska
19 kwietnia 2018
4_ rekomend

"Bardzo fajny sposób przekazania wiedzy ! Widać, że człowiek lubi co robi 💪"

Adrian Owczarek
13 listopada 2018
2_ rekomend

“Z czystym sercem i sumieniem mogę polecić - inteligencja , błyskotliwość dla mnie w skali 5 daje 10 (...) to przyjemność pracować i uczyć się od takich ludzi Dla takiego trenera zawale jeszcze jeden weekend ”

Violetta Góral
21 stycznia 2019
5_ rekomend

"Szkolenie , które skłania do refleksji nad sobą i weryfikacji swoich umiejętności handlowych oraz tego jak postrzegamy innych - to dobre szkolenie. Łukasz Kaca - mistrz w swoim fachu 🙂 Jeśli szukasz szkoleniowca , trenera , coacha etc. - lepszego nie znajdziesz 🙂"

Tomasz Krugły
27 listopada 2018
1_ rekomend

konkretny i to co robi to robi z pasją!

Tadeusz Mazura
10 marzec 2019

Weź udział w szkoleniu

→ 3 dni szkolenia stacjonarnego 

→ Materiały szkoleniowe

CENA:

Regular  –  2 799 zł

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zuza kolko

Zuzanna Kaca

Dyrektor kreatywny

tel. +48 605 432 051
zuza@lukaszkaca.pl

Napisz do Nas!
Exclamation Triangle Check code